Szkoła
Czepielowice

DWA ZAMIAST CZTERY

       Zespół  Szkolno-Przedszkolny w Czepielowicach bierze udział w kampanii „Dwa zamiast cztery opolskie na rowery”  Celem tej kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia poprzez zwiększenie poziomu wiedzy i doświadczenia w zakresie bezpiecznej jazdy na rowerze.
     08 października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kościerzycach, z udziałem czterech klas odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, z dyrektorem Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Opolu z Panią Moniką Jurek, z ambasadorem sportu, mistrzem Europy w kolarstwie torowym Panem Wojciechem Pszczolarskim z Panem Jarosławem Piskorskim pracownikiem Infrastruktury i Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego w Opolu oraz z Panem Dominikiem Grabowski pracownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu.
       Na początku spotkania policjanci przypomnieli dzieciom jak bezpieczni  poruszać się po drodze, sprawdzili także wiedzę nt. znaków drogowych oraz obowiązujących przepisów. Następnie Pan Pszczolarski zaprezentował swój rower wyczynowy oraz krótko opowiadał o swojej karierze sportowej zachęcając uczniów do uprawiania kolarstwa. Uczniowie mogli sprawdzić swój refleks na specjalnej maszynie, najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe. Na koniec   wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe i nowoczesne  zestaw kluczy do  rowerów. Uczniowie poprzez zabawę (quiz) utrwalili sobie zasady bezpieczeństwa poruszania się rowerem po drogach, ścieżkach rowerowych oraz prawidłowym przejściu przez pasy.