Szkoła
Czepielowice

Szanowni Państwo,

Temat: Zapisz dziecko do Klubu Młodego Programisty online


Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji zainteresowanym Rodzicom, Nauczycielom i Opiekunom dzieci.

Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.

Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl  i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.

Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski!

Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl

 Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Więcej

WSPÓLNE KIBICOWANIE

           04 marca bieżącego roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów II Wojny Światowej w Czepielowicach i w Kościerzycach , uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wrocławia na stadion miejski. Mecz ekstraklasy Śląska z Koroną Kielce był kolejną okazją dla dzieci, aby uczyły się, jak w sposób kulturalny i przemyślany kibicować. To już piętnasty raz uczniowie mieli możliwość uczestniczyć  w ramach akcji dzieci na stadionie „Uczymy się kibicować”. Była to inicjatywa  władz WKS Śląsk Wrocław, który od ośmiu lat zaprasza zainteresowane szkoły do takiej pouczającej akcji, oferując młodym ludziom darmowe wejście, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem na spędzenie wolnego czasu. Po raz kolejny futbol zintegrował uczniów, gdyż w wycieczce brało udział również kilku uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Brzegu. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili do domów po drodze wstępując do McDonald s w Oławie. Ogromne podziękowania dla nauczyciela i rodziców za zorganizowanie i spędzenie wspólnego czasu.
                        Uczniowie PSP w Czepielowicach      

Turniej Wiedzy „Człowiek i jego środowisko” Olimpiada Wiedzy o Czerwonym Krzyżu

24 i 26 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje Turnieju Wiedzy „Człowiek i jego środowisko” i Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się uczennice z klasy VIb i VIII:
1. Maya Sebzda
2. Maja Godzisz
3. Matylda Folęga
4. Klaudia Rydz
5. Natalia Bem
6. Agata Kozubowska
Uczennice wraz z opiekunem panią Magdaleną Dekret przygotowują się do konkursu, który odbędzie się w marcu 2020 roku w brzeskim Ratuszu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. 
                                                                                       SK PCK

Sortujemy i uczymy sortować

Młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów II Wojny Światowej w Czepielowicach zaangażowała się w edukację ekologiczną. Po cyklu warsztatów stacjonarnych, które odbyły się od października do listopada 2019 r.  w szkole pod kierunkiem nauczycielki biologii p. Joanny Staroń, młodzież skorzystała z zajęć  terenowych.

Więcej

KONKURS DOŚWIADCZEŃ

Dnia 28.01.2020 r. we wtorek w naszej szkole  odbył się Konkurs Doświadczeń zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczestnicy konkursu przygotowali ciekawe eksperymenty. Wszyscy uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali przeprowadzane doświadczeń
                                                 Samorząd Uczniowski

Więcej

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 24 stycznia w naszej szkole odbyła się  wspaniała impreza. Dzieci odwiedziły ich kochane Babcie i drodzy  Dziadkowie. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Tomasz Komarnicki.  Życzył wszystkim szanownym gościom  samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków.

Więcej

Kiermasz bożonarodzeniowy

Święta zbliżają się wielkimi krokami. By poczuć odrobinę tej świątecznej magii 15 grudnia w niedzielę  w szkole w
Czepielowicach odbył się kiermasz bożonarodzeniowy.

Więcej

DWA ZAMIAST CZTERY

Zespół  Szkolno-Przedszkolny w Czepielowicach bierze udział w kampanii „Dwa zamiast cztery opolskie na rowery”  Celem tej kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia poprzez zwiększenie poziomu wiedzy i doświadczenia w zakresie bezpiecznej jazdy na rowerze.

„ Ratujemy i uczymy ratować!”

Pod takim hasłem dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów II Wojny Światowej w Czepielowicach podjęły działania we współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Rekord pierwszej pomocy
Czepielowice
Rekord pierwszej pomocy
Kościerzyce

Jak co roku, w dniu 16. października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca oraz akcja „ Ratujemy
i uczymy ratować”. Uczniowie klas IV- VIII w Kościerzycach i klas I- III w Czepielowicach, przystąpili do działania
i przeprowadzenia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się od trzech tygodni poprzez cykl szkoleń w zakresie resuscytacji, praktycznych zajęć udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod kierunkiem nauczyciela biologii p. Joanny Staroń. Efektem przygotowań była sprawnie przeprowadzona akcja, której koordynatorami działań w budynku w Kościerzycach była p. Magdalena Dekret, w Czepielowicach p. Joanna Staroń. 
Z naszego zaproszenia skorzystali przedstawiciele środowiska lokalnego: członkowie OSP w Czepielowicach, pracownik Ośrodka Zdrowia w Czepielowicach p. Maria Kurpiel; a nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwali nauczyciele oraz wicedyrektor szkoły Roman Czechowski  Dzięki wzajemnemu wsparciu, współpracy w godzinach: od 12.00 do 12.30 do resuscytacji przystąpiło: 94 uczniów w Kościerzycach oraz 70 uczniów w Czepielowicach, razem 164 osoby.
Niby nauka i zabawa, a ceną jest ludzkie życie.
Brawo- mamy to!!! Rekord Pierwszej Pomocy.
Dziękuję wszystkim i gratuluję zapału, wytrwałości.
Zapraszam do działania w kolejnej edycji.

Joanna Staroń

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

30 września 2019 roku w szkole odbył się Dzień Chłopaka przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

Teatr we Wrocławiu

W dniu 18 września2019 roku klasa VI a, VI b i VII pojechały do teatru we Wrocławiu.

Spektakl pt "E-mole"