Szkoła
Czepielowice

KONKURS DOŚWIADCZEŃ

Dnia 28.01.2020 r. we wtorek w naszej szkole  odbył się Konkurs Doświadczeń zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczestnicy konkursu przygotowali ciekawe eksperymenty. Wszyscy uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali przeprowadzane doświadczeń
                                                 Samorząd Uczniowski

Więcej

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 24 stycznia w naszej szkole odbyła się  wspaniała impreza. Dzieci odwiedziły ich kochane Babcie i drodzy  Dziadkowie. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Tomasz Komarnicki.  Życzył wszystkim szanownym gościom  samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków.

Więcej

Kiermasz bożonarodzeniowy

Święta zbliżają się wielkimi krokami. By poczuć odrobinę tej świątecznej magii 15 grudnia w niedzielę  w szkole w  Czepielowicach odbył się kiermasz bożonarodzeniowy.

DWA ZAMIAST CZTERY

Zespół  Szkolno-Przedszkolny w Czepielowicach bierze udział w kampanii „Dwa zamiast cztery opolskie na rowery”  Celem tej kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia poprzez zwiększenie poziomu wiedzy i doświadczenia w zakresie bezpiecznej jazdy na rowerze.

„ Ratujemy i uczymy ratować!”

Pod takim hasłem dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów II Wojny Światowej w Czepielowicach podjęły działania we współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Rekord pierwszej pomocy
Czepielowice
Rekord pierwszej pomocy
Kościerzyce

Jak co roku, w dniu 16. października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca oraz akcja „ Ratujemy
i uczymy ratować”. Uczniowie klas IV- VIII w Kościerzycach i klas I- III w Czepielowicach, przystąpili do działania
i przeprowadzenia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się od trzech tygodni poprzez cykl szkoleń w zakresie resuscytacji, praktycznych zajęć udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod kierunkiem nauczyciela biologii p. Joanny Staroń. Efektem przygotowań była sprawnie przeprowadzona akcja, której koordynatorami działań w budynku w Kościerzycach była p. Magdalena Dekret, w Czepielowicach p. Joanna Staroń. 
Z naszego zaproszenia skorzystali przedstawiciele środowiska lokalnego: członkowie OSP w Czepielowicach, pracownik Ośrodka Zdrowia w Czepielowicach p. Maria Kurpiel; a nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwali nauczyciele oraz wicedyrektor szkoły Roman Czechowski  Dzięki wzajemnemu wsparciu, współpracy w godzinach: od 12.00 do 12.30 do resuscytacji przystąpiło: 94 uczniów w Kościerzycach oraz 70 uczniów w Czepielowicach, razem 164 osoby.
Niby nauka i zabawa, a ceną jest ludzkie życie.
Brawo- mamy to!!! Rekord Pierwszej Pomocy.
Dziękuję wszystkim i gratuluję zapału, wytrwałości.
Zapraszam do działania w kolejnej edycji.

Joanna Staroń

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

30 września 2019 roku w szkole odbył się Dzień Chłopaka przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

Teatr we Wrocławiu

W dniu 18 września2019 roku klasa VI a, VI b i VII pojechały do teatru we Wrocławiu.

Spektakl pt "E-mole"