Młodzi kolarze pojechali
 po medale

Ogromne emocje towarzyszyły uczniom startującym w Otwartych Mistrzostwach Brzegu w Rowerowym Wyścigu Przełajowym. W sobotę na starcie stanęło blisko stu zawodników z kilkunastu szkół, którzy rywalizowali na dystansach od 700 m do 3,5 km.
To był siódmy wyścig organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu, a czwarty na Placu Drzewnym, który jest już stałą bMłodzi kolarze pojechali po medale
azą dla mistrzostw. Zawodnicy ścigali się w większości po trawiasto-ziemnej trasie usianej zakrętami i na metę wpadali zmęczeni, ale często z uśmiechami na twarzach Dużo emocji było w każdym wyścigu, a największa rywalizacja toczyła się wśród chłopców z klas IV-VI, bo na starcie w tej kategorii stanęło aż 37 kolarzy.
Po ostatnim wyścigu zawodnicy z miejsc I-III otrzymali medale oraz nagrody, a kilkudziesięciu kolejnych kolarzy również bidony ufundowane przez firmę Weron - dystrybutora marki Namdesport. Z tej okazji dziękujemy za wsparcie naszego wyścigu przez Wojciecha Pszczolarskiego, wywodzącego się z Brzegu medalistę mistrzostw świata i Europy w kolarstwie torowym.

Dziękujemy również nauczycielom z brzeskich szkół, którzy przyprowadzili na zawody kilkudziesięciu swoich uczniów: Marcie Hawrylów, Małgorzacie Michalak, Annie Teklińskiej, Andrzejowi Jędrzejce, Bartoszowi Kowalskiemu i Markowi Szulczewskiemu. 

Wyniki:

chłopcy - kategoria 2013 i młodsi
1. Krzysztof Czekajło (ZSP Czepielowice)
2. Kuba Zembrowski (ZSP Czepielowice)
3. Kacper Marecik (SPSK Michałowice)


chłopcy - kategoria 2010-2012
1. Franciszek Urbański (PSP Kuniów)
2. Ignacy Rutkowski (ZSP Czepielowice)
3. Igor Rutkowski (ZSP Czepielowice)